Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 20.08.2019, 00:24

Самгородоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 120
Веб посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія навчального закладу

Історія закладу освіти

До 1910 р. в с. Самгородок функціонувала церковнопарафіяльна школа; містилася вона в старому, малопристосованому для навчання будинку. Була одна кімната, в якій у дві зміни навчалися чотири класи. Населення збільшувалося, підвищувалися вимоги до освіти. Громадськість села порушила питання про відкриття земської школи. У лютому 1910 р. воно було розв’язане позитивно. Ухвалили збудувати земську двокласну школу. Уповноважений у цій справ Р. Рабодзей кілька разів їздив до поміщика Терещенка, поки «вимолив» клаптик землі в 1 га за селом.

У жовтні завершилися будівельні роботи й розпочалося навчання. Школа називалася Самгородоцьким двокласним училищем. Спочатку вона була три комплектна; завшколою працював О. З. Шеремет. Згодом укомплектували чотири класи (групи). У них навчалося 140 учнів. На другий рік довелося розширити класи – добудували класну кімнату. На роботу взяли ще одного вчителя.

1911 р. стався випадок, що характеризував ставлення поміщиків до освіти широких мас населення. Приїхав землемір, відряджений Терещенком, і виміряв «лишок» землі, що становив 10 соток. Довелося переставляти стовпи огорожі.

1913 р. школу перетворили на повну двокласну (п’ять груп). Дітей було майже 200, учителів – 4. Навесні цього ж року відбувся перший випуск учнів, частина з них пішли вчитися далі, інша – до війська.

1919 р. школу реорганізували у вищу початкову, а у 1920 р. – у семирічну трудову. У селі організували ліквідацію неписьменності, молодь навчалась у третю зміну. До 1934р. неписьменність у селі в основному було ліквідовано.

З 1920 р. школа розміщувалася у двох будинках, було 12 класів і 12 учителів. У вересні 1935р. із семирічної школи виокремлюється початкова (перші чотири класи), семирічку перетворюють на повну середню школу (прогресивну). До 8-го класу набирали учнів із сусідніх сіл Мовчанівки, Оріховця, Каленої, Лавриків, Квітневого, Шапіївки, Шаліївки. Усього прийняли 42 учня. Весною 1938 р. відбувся перший випуск – Самгородоцьку середню школу закінчили 11 учнів.

1938 р. в школі було 18 класів, понад 700 учнів і 23 вчителя. Директором працював П. Х. Бугайов. Школа мала обладнаний фізико-хіміко-математичний кабінет, 50 географічних та історичних карт і бібліотеку, фонд якої налічував 2 тис. примірників. Усе це під час окупації знищили німецько-фашистські загарбники.

З 1910 р. до 1940 р. школа випустила учнів, які згодом працювали вчителями, агрономами, інженерами, лікарями, зоотехніками, бухгалтерами, трактористами, комбайнерами, шоферами, льотчиками тощо.

Під час окупації приміщення школи було зруйноване. Навчання розпочалося

1 березня 1944 р. Відремонтували школу спільними зусиллями батьків, учнів і вчителів. Після звільнення села від німецьких загарбників відновлюється навчання. Школа була семирічна. Директором працював П. Я. Карук, згодом школу очолювали

І. І. Маківський, і Я. Д. Константинівський. У 1948 р. директором призначили

Д. М. Хаврука. Завдяки їхній плідній праці школа часто поповнювалася меблями, навчальним приладдям.

З 1949-1950 навчального року школа знову середня. У 1951 р. директором працював І. В. Кухарський. У школі було введено в дію електростанцію, яка не тільки обслуговувала шкільне приміщення, а й давала можливість поглиблювати теоретичні знання з фізики та хімії, освітлювала ферму, сільський клуб, бібліотеку і сільську раду. У школі створено майстерню з обробки дерева і металу, клас для лабораторних і практичних робіт. Заклад придбав трактор ХТЗ та автомашину ГАЗ. У 1952 р. відбувся перший повоєнний випуск учнів. Директором було призначено Г. М. Паламарчука.

У 1954-1955 навчальному році 9-А клас виростив кукурудзи по 67 ц з кожного гектара площі 10 га. За його прикладом, у 1956 р., учні 5-10-х класів виростили кукурудзу на площі 38 га по 66 ц з 1 га. За добре організовану роботу на навчально-дослідних ділянках і суспільно-корисну працю школа нагороджена трьома грамотами і медалями Всесоюзної сільськогосподарської виставки.

У 1956-1957 навчальному році у школі навчалися 542 учні, було 17 класів,

30 учителів, серед них із вищою освітою – 16, з незакінченою вищою – 5,

із середньою – 9. Три вчителі нагороджені значком «Відмінник народної освіти».

У 1966 р. школа знову стала десятирічною.

Нову школу збудували у 1971 р. на кошти місцевого колгоспу і була розрахована на 560 учнівських місць.

1 вересня 1971 р. нова школа відчинила двері для 460 учнів, яких навчали

24 учителі. Директором був І. Ф. Сліпко. З 25 серпня 1973 р. до серпня 1977р. посаду обіймала Н. Д. Маневич, а з 1977 р. – В. П. Баранівський.

У 1979-1980 навчальному році школа поповнилася учнями із с. Рибчинці, в якому закрили початкову школу. У 1981 р. біля школи збудували інтернат на 80 місць, в якому проживали учні середніх і старших класів із сусідніх сіл Шапіївки, Рибчинець, Мовчанівки, Квітневого та Озірної Вінницької області. Наприкінці 1978 р. зведено дванадцятиквартирний житловий будинок для вчителів.

У середині 1987 р. на посаду директора школи призначено Н. І. Дячук.

За плечима мала певний досвід: розпочинала піонер вожатою у Дулицькій школі, а з 1971 року - у Самгородоцькій. Лідер піонерії, класний керівник, заступник директора з виховної роботи, неперевершений краєзнавець, заповзятий спортивний уболівальник та організатор усіляких змагань, учителька хімії та біології сміливо розпочала реалізувати плани, спрямовані, насамперед, на зміцнення матеріально-технічної бази.

Спочатку під її керівництвом придбали меблі, обладнали кабінет обслуговуючої праці, а через два роки капітально відремонтували саме приміщення, вбравши зовнішні стіни в кафель.

Красуня – школа у селі «заговорила» по-новому, стала центром проведення різноманітних районних заходів. Щорічно тут проводились районні збори юнаків з ДПЮ.

Педагогічний колектив працює над тим, щоб школа була простором життя дитини, де вона не тільки готується жити самостійно, а ще й повноцінно. І тому вся діяльність Самгородоцької школи вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя, гармонізації і гуманізації відносин між учнями і педагогами, школою і родиною, ґрунтуючись на ідеї самоцінності дитинства, діалогу, усвідомленого вибору особистого життєвого шляху.

Час
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Антонівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Буківський НВК І-ІІІ ст.
В.Половецький НВК І-ІІІ ст.
Горобіївський НВК І-ІІІ ст.
Дулицьке НВО І-ІІІ ст.
Кривошиїнське НВО І-ІІІ ст.
Оріховецький НВК І-ІІІ ст.
Пищиківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Пустоварівський НВК І-ІІІ ст.
Самгородоцька ЗОШ І-ІІІ ст.
Шамраївський НВК І-ІІІ ст.
Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст. №3
Сквирський НВК
Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст. №5
Сквирський ліцей
К.Гребельський НВК І-ІІ ст.
Красноліський НВК І-ІІ ст.
М.Лисовецький НВК І-ІІ ст.
Рогізнянський НВК І-ІІ ст.
Тхорівський НВК І-ІІ ст.
Чубинецький НВК І-ІІ ст.
Шаліївська ЗОШ І-ІІ ст.
Рудянське НВО І-ІІ ст.
Шапіївський НВК І-ІІ ст.
Сквирський РЦДЮТ
Педпреса

Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz